Hoogste rechter: uitspraken Opstelten ongewenst

24-09-2014

De onhebbelijke gewoonte van Minister Ivo Opstelten om alles recht te praten, hangt niet alleen de burger de keel uit. Deden 2 weken geleden nog 6 gevangenisdirecteuren aangifte tegen de minister, nu heeft scheidend president van de Hoge Raad Geert Corstens zich ook in afkeurende termen uitgelaten over de geruchtmakende "Het was niks, het is niks en het wordt niks"-uitspraak van Opstelten.

Corstens zei bij BNR dat politici met name de laatste tien jaar steeds meer de neiging hebben om de rechter buitenspel te zetten bij ingrijpende juridische beslissingen zoals hoge boetes of het afnemen van paspoorten. Ze moeten hun bemoeienis met de rechtspraak volgens hem juist tot een minimum beperken.

Corstens uitte dan ook zware kritiek op het op voorhand vrijpleiten van Demmink door Opstelten begin dit jaar, toen er een hele reeks belastende getuigenverklaringen werd opgetekend en de oud-SG bovendien formeel verdachte werd in een dubbele verkrachtingszaak.


‹‹ Naar het overzicht

 

Plaats een reactie:

De redactie van De Demmink Doofpot behoudt zich het recht voor, in het belang van kwaliteit en aanzien van de website, reacties te verwijderen. Reacties dienen betrekking te hebben op of direct relevant te zijn met betrekking tot de inhoud de artikelen of onderwerpen op deze website. Reacties moeten kort en bondig zijn (maximaal 1.000 karakters).

Dit email-adres zal nooit aan derden worden verstrekt en zal indien nodig alleen voor correspondentie-doeleinden door de redactie worden gebruikt.

10 reacties op artikel "Hoogste rechter: uitspraken Opstelten ongewenst":


Ik heb deze zaak niet tot in detail (feitelijk) gevolgd. Maar alleen al de opmerkingen van Opstelten die Demmink op voorhand vrijpleiten zijn voldoende voor een diepgaand onderzoek! Met name naar het gedrag en handelswijze van de heer Opstelten in deze kwestie. DIT KAN NIET!Zo vraag ik me ook af, of en in hoeverre er onderzoek is gedaan naar de precieze wijze waarop de deal van Opstelten met de Rabotop tot stand is gekomen. Een toch fors vergrijp bij de Rabo die wel erg snel werd 'geregeld' door een minister van Justitie. Om de tot uit de wind te houden? Wie spreekt zich in de 2e Kamer uit voor een diepgaand onderzoek?

- door Arthur van der Starre op Monday 8 December om 21:29

Gezien de vele terechte commotie
mag de conclusie zijn dat Opstelten een ernstige bedreiging is voor de rechtsstaat.
Zo die laatste nog bestaat!

- door J. le Rossignol en Prison op Thursday 23 October om 14:00

Heerlijk die woeste herfststormen .....Hoge bomen blijken dan eindelijk het eerst krakend om te vallen...

- door antonia op Wednesday 22 October om 13:50

Het Haags Complot bericht ook zeer informerend en politiek verhelderend over de poging van de zes oud-gevangenisdirecteuren om de Tweede Kamerfracties bij hun protest tegen de manipulatieve acties van Ivo Opstelten te betrekken

- door antonia op Tuesday 21 October om 12:14

Gelezen :Een uitstekend artikel in het Katholiek Nieuwsblad over de twijfel van de zes oud-gevangenisdirecteuren of hun oproep inzake Demminkvervolging door het OM en ambtsmisdrijf van Minervavriend Ivo Opstelten wel serieus wordt genomen door de Tweede Kamerfracties.Blijken die Tweedekamerleden ook stiekem "Vrienden van Pinokkio " geworden ?

- door antonia op Monday 20 October om 16:15

Houden de zes oud-gevangenisdirecteuren nog steeds de vinger aan de pols betreffende het serieuze zoekproces van het OM naar bewijzen van de schuld van voormalige SG Joris Demmink ?Hoe wordt verder hun aanklacht wegens het ambtmisdrijf van Ivo Opstelten behandeld ? Die wordt toch NIET geseponeerd, hoop ik...

- door antonia op Thursday 9 October om 14:22

Even een reactie op het naive gewauwel van Klaasschaak...Hij blijkt in al deze jaren kennelijk NIETS gelezen te hebben over alle feiten betreffende het criminele handelen van Joris Demmink cum suis.Natuurlijk viel daar ook niets over te lezen in de MSM die van diverse ministers van Justitie een persbreidel over dit thema hadden gekregen...Maar ieder weldenkend mens had zijn informatie allang via de alternatieve Pers dmv.internet kunnen verkrijgen...Daarvoor mogen we ook journalist Micha Kat bedanken..
Beetje lui tiepje die Klaaswaal met zijn opmerkingen of voorstander van het Demminkkamp?

- door antonia op Tuesday 30 September om 09:21

Demmink heeft al lang genoeg zijn vrijheid behouden vanwege vriendjes politiek. Ieder ander had al lang achter de tralies gezeten, en voor een heeeeel lange tijd.

- door Ben Welgoed op Friday 26 September om 22:01

de onderste steen moet boven komen wij hebben genoeg van al die leugens

- door bosman op Wednesday 24 September om 23:06

Minister Opstelten had inderdaad, strikt juridisch gezien, beter geen commentaar kunnen geven op de affaire Demmink. Maar de minister is ook maar een mens en het is begrijpelijk dat hij Demmink nu eens in bescherming wil nemen tegen de al jarenlang voortwoekerende overduidelijk op vrijwel niets gebaseerde verdachtmakingen. Om over de terreur die psychopaten als Micha Kat uitoefenen nog maar te zwijgen.

- door Klaasschaak op Wednesday 24 September om 13:46

Volg de Demminkdoofpot via RSS

De laatste Demmink tweets