29-04-2013
Lucas Hartong, europarlementariër voor de PVV, heeft afgelopen week op een bijeenkomst van studenten mensenrechten van Georgetown Law School uiteengezet wat zijn ervaringen zijn met de zaak Demmink voor de aanpak waarvan hij zich in Europa sterk maakt. Hartong stelde als europarlementariër vragen om de gegevens over Demminks reizen naar Turkije te achterhalen. Hij vertelde dat hij in februari werd geïnformeerd dat zijn vragen zouden worden besproken op een bijeenkomst van de Raad van Ministers en dat hij daarvoor werd uitgenodigd. Bij aankomst daar werd hij gedreigd met arrestatie en vervolgens buiten gezet. Dat blijkt uit een persbericht van The Rebecca Project for Human Rights (RPHR).
Hartong pakte vorig jaar als volksvertegenwoordiger de zaak op, nadat hij als lid van de commissie voor de relaties met de VS de brief van de Congresleden Joseph Pitts, Frank Wolf en Chris Smith in handen kreeg. Hierin wezen zij erop dat Nederland de zwakke schakel dreigde te worden in de wereldwijde strijd tegen kindermisbruik. Dit werd zichtbaar in de Nederlandse weigering aan de affaire Demmink een serieus onderzoek te wijden.
Hartong ontdekte dat het onderzoek in Turkije (waar twee slachtoffers aangifte tegen Demmink hebben proberen te doen) was blijven hangen op de misleidende bewering van de Nederlandse overheid dat Demmink niet in Turkije was ten tijde van de vermeende misdaden. De waarheid is echter dat de gegevens daarvan niet beschikbaar zijn. Dat betekent hooguit dat de aanwezigheid van Demmink in Turkije wat lastiger te bewijzen zal zijn. Het pleit hem niet bij voorbaat vrij van het beweerdelijke misbruik.
Op een informatieverzoek zoals Hartong indiende, over de reisgegevens van Demmink naar Turkije, dient binnen drie weken geantwoord te worden. Er gingen echter maanden voorbij zonder reactie. Pas afgelopen week ontving Hartong "een in vreemde bewoordingen gesteld antwoord op zijn vragen, dat echter geen enkele reisinformatie over Joris Demmink bevatte".
De rechtenstudenten van Georgetown die bezig zijn petities over de zaak voor te bereiden waren diep verontwaardigd over wat zij van Hartong hoorden. Zij vroegen zich af of de Nederlandse pers de verdoezeling van de affaire niet aan de kaak stelt en of Nederlanders tolerant staan tegenover pedofilie. Hartong antwoordde dat het laatste niet het geval is, maar dat na aanvankelijk interesse van de pers, de aandacht verslapte toen het officiële onderzoek werd stilgelegd.
Hartong benadrukte dat Demmink als onschuldig moet worden blijven beschouwd tot het tegendeel bewezen is. Hij moedigde de studenten echter aan hun petitiewerk voort te zetten en de druk op Nederland te blijven opvoeren totdat het een onafhankelijk en formeel onderzoek naar de affaire opent. Hartong noemde zich "een politicus op zoek naar de waarheid", waardoor de studenten zich volgens het persbericht erg aangesproken voelden. Zij zoeken samenwerking met mensenrechtenorganisatie The Rebecca Project, dat een van de drijvende krachten is achter de internationale eis dat de affaire Demmink behoorlijk moet worden onderzocht.
@andrevanes @lientje1967 Els Borst is vermoord omdat ze de zaak Demmink ging openen. Demmink leidt naar Rutten en .… https://t.co/nmnSzWthfB
@Vivscontent @SanderDekker De @VVD is een pedofielenpartij.
#Demmink
#Nijpels https://t.co/s4XRcOheKU
@soccerfct @VVD omdat Demmink hem onder de bus gooit.....als ie tegen demmink zou zijn
@chris_g1964 @lewinskylou2 @KikixxxxYoyo Demmink deed het toch met mannen?
@PIughuig Dus dat hele verhaal van #Demmink is niet waar? Dacht al zoiets bestaat in Nederland toch niet. Dat gebeurd enkel in Belgie.
NL het land v Fake News&'OM--Elite-Pedo-Demmink-Rapist-Hoofdofficier-Wip... https://t.co/SH6tvo13bg via @YouTube
@RutgersNL Demmink & Smeets in het enge bos.
@maartenhopman94 @marcelbar8 Je bent Pechtold (D66) , van Drimmelen(D66), Smeets (D66) en Demmink(VVD) nog vergeten… https://t.co/NmH1NJvPP1
@ARnewsNL pechtold wiebes paternotte sophie int velt kroes demmink wabeke harbers sjoerdsma paulusma joba vd berg b… https://t.co/POJEyak2fm
@Marieke67550621 Zou mooi zijn als ze die fucking demmink is vervolgen en al zn hoog geplaaste vriendjes.
Laatste reacties
Tuesday 7 February, 16:34
Yvonne Roelofs
Afgelopen week sloegen PeterRdVries/KellydVries op de vlucht. Reden 250.000 € kan uitbetaald…
Friday 28 October, 18:42
Derya
Laat die man toch met rust sorry meneer demmink
Friday 28 October, 18:42
Derya
Laat die man toch met rust sorry meneer demmink
Wednesday 12 January, 09:05
Johan Willem blanken
Dat ik weer gewoon onder de racegame naar Spanje kan of waarvan…
Monday 3 January, 05:16
in reactie op yvja
De waren macht, de plannen en de mensen die daar achter zitten…