Frits Bakker: Demmink-protégé kneedbare voorzitter Raad voor de Rechtspraak

03-07-2013

Het kabinet heeft Mr Frits Bakker voorgedragen bij de Koning als voorzitter van de Raad voor de rechtspraak. Dat is de organisatie met als taak "te bevorderen dat de gerechten hun werk –rechtspreken– goed kunnen doen" en het behartigen van de belangen "van de gerechten bij de politiek en het (lands)bestuur". Met Bakker heeft men ongetwijfeld de juiste man te pakken, want die heeft in het verleden al meermalen bewezen de Staat maar al te graag naar de pijpen te dansen.

Als president van de Rechtbank Haarlem was hij in 2007 verantwoordelijk voor de omstreden rechterswissel in de Chipshol-kwestie rond het Groenenberg-terrein. Hij werd daarop prompt gepromoveerd tot president van de rechtbank Den Haag. Bakker is dan ook een protégé van Joris Demmink. Die zorgde er vlak voor zijn pensionering in oktober 2012 voor dat bij alle rechtbanken en gerechtshoven nog even snel presidenten uit zijn netwerk werden benoemd. Dat is immers een nóg betere garantie dat de belangen van de Staat goed worden behartigd door de rechtspraak.

Als rechtbankpresident was Bakker jaarlijks een van de gasten bij het diner dat Demmink ieder jaar organiseerde voor de presidenten van alle rechtbanken en gerechtshoven in Nederland. Die presidenten waren stuk voor stuk op de hoogte van het feit dat Demmink ernstig ter discussie stond wegens verdenkingen van pedofilie, maar hebben daar nooit iets aan gedaan. Integendeel, zoals recent in een notarieel vastgelegde getuigenverklaring treffend werd verwoord: ‘Niemand durfde hierover openlijk naar buiten te treden. Dat stond gelijk aan ambtelijke zelfdoding plegen.’ Wie als rechtbankpresident in de gratie wilde blijven, liet het dus wel uit zijn hoofd.

Zo kon Bakker dus eenvoudig de nieuwe kneedbare voorzitter worden van de Raad voor de rechtspraak. En werd rechter Maarten van de Laarschot, die in Rotterdam de liegende en bellende rechter Westenberg liet winnen in zijn zaak tegen advocaat Hugo Smit (later concludeerde het Hof alsnog dat Westenberg gelogen had), prompt president van de Rechtbank Den Haag. Precies zoals de Haarlemse president Herman van der Meer, die na het vertrek van Bakker de rechterswissel had "gemanaged" president mocht worden van het Hof in Amsterdam. Zo trad met het vertrek van Demmink een loyaal nieuw team rechtbankpresidenten aan met de collectieve bereidheid de rug recht te houden om Demmink nog jarenlang in bescherming te blijven nemen.

‹‹ Naar het overzicht

Reageer


 
Volg de Demminkdoofpot via RSS

De laatste Demmink tweets

@nuijten_rob @chrisklomp Weer een wap die los op Demmink gaat. Alle verhaaltjes die dhr.Poot probeerde te pushen zi… https://t.co/ohoTlsskpc

@koninklijkhuis Joris Demmink

@basberkers @d_e_mol @ongehoordnedtv @SBergsma Vraag het aan Demmink hij kan jou haarfijn vertellen, dwaas‼️

@irEnriqueCortes Zo lijkt ie echt op Joris Demmink eigelijk niet zo vreemd.

@onzenormennu @PollieKnows @thierrybaudet Ah daar hebben we Demmink weer. Heeft u daarvoor al sluitend bewijs? Nie… https://t.co/2U3vj1NJSy

@DerkdeVriesz @PollieKnows @thierrybaudet oh niet zoals demmink nog gewoon vrij dus..... intressant.

@NakadPhd Die pedos houden hand boven elkaars hoofd.. en bekleden functies waar ze elkaar uit de brand kunnen helpen (zie Joris Demmink,)

@chrisklomp Joris Demmink en iedereen aan de top van justitie die hem beschermt tegen beschuldigingen van seksueel… https://t.co/xdnZxsmcyE

@De5december Joris Demmink begint een dagopvang voor kleuters.....

@5Rzj0 @ascees01 @fvdemocratie Erger ..... Pedofiel #Rutte steunt die aanklacht...nog vragen over #Rutte #Demmink..?