03-07-2013
Het kabinet heeft Mr Frits Bakker voorgedragen bij de Koning als voorzitter van de Raad voor de rechtspraak. Dat is de organisatie met als taak "te bevorderen dat de gerechten hun werk –rechtspreken– goed kunnen doen" en het behartigen van de belangen "van de gerechten bij de politiek en het (lands)bestuur". Met Bakker heeft men ongetwijfeld de juiste man te pakken, want die heeft in het verleden al meermalen bewezen de Staat maar al te graag naar de pijpen te dansen.
Als president van de Rechtbank Haarlem was hij in 2007 verantwoordelijk voor de omstreden rechterswissel in de Chipshol-kwestie rond het Groenenberg-terrein. Hij werd daarop prompt gepromoveerd tot president van de rechtbank Den Haag. Bakker is dan ook een protégé van Joris Demmink. Die zorgde er vlak voor zijn pensionering in oktober 2012 voor dat bij alle rechtbanken en gerechtshoven nog even snel presidenten uit zijn netwerk werden benoemd. Dat is immers een nóg betere garantie dat de belangen van de Staat goed worden behartigd door de rechtspraak.
Als rechtbankpresident was Bakker jaarlijks een van de gasten bij het diner dat Demmink ieder jaar organiseerde voor de presidenten van alle rechtbanken en gerechtshoven in Nederland. Die presidenten waren stuk voor stuk op de hoogte van het feit dat Demmink ernstig ter discussie stond wegens verdenkingen van pedofilie, maar hebben daar nooit iets aan gedaan. Integendeel, zoals recent in een notarieel vastgelegde getuigenverklaring treffend werd verwoord: ‘Niemand durfde hierover openlijk naar buiten te treden. Dat stond gelijk aan ambtelijke zelfdoding plegen.’ Wie als rechtbankpresident in de gratie wilde blijven, liet het dus wel uit zijn hoofd.
Zo kon Bakker dus eenvoudig de nieuwe kneedbare voorzitter worden van de Raad voor de rechtspraak. En werd rechter Maarten van de Laarschot, die in Rotterdam de liegende en bellende rechter Westenberg liet winnen in zijn zaak tegen advocaat Hugo Smit (later concludeerde het Hof alsnog dat Westenberg gelogen had), prompt president van de Rechtbank Den Haag. Precies zoals de Haarlemse president Herman van der Meer, die na het vertrek van Bakker de rechterswissel had "gemanaged" president mocht worden van het Hof in Amsterdam. Zo trad met het vertrek van Demmink een loyaal nieuw team rechtbankpresidenten aan met de collectieve bereidheid de rug recht te houden om Demmink nog jarenlang in bescherming te blijven nemen.
@LolaLa13883311 @GroteErwin @RTLnieuws Wanneer zat Demmink in de politiek. Niet afdwalen. Je begon met sex in relatie tot parlementariërs.
@GroteErwin @slydemir @RTLnieuws En dan hebben we het nog niet over Demmink en zijn vriendjes...
@Djortsj Oh dan zal dat van Demmink waarschijnlijk ook wel onzin zijn
@hugodejonge @ggdhm Hoe is het met Joris Demmink, Hugo?
@jesseklaver De beste verandering begint bij jezelf Jesse! Vraag je Mark nog wel eens naar Joris Demmink?
Wat zal Joris Demmink trots op je zijn https://t.co/BIYqQIJx8D
Rutte beschermd pedo Demmink en hier zuurt de EU over!
https://t.co/nHvITNd6oZ
@jndkgrf @PieterOmtzigt 1 woord: #Demmink
@leender90138648 @ZijlMarion @TotalBB_RJ @mmeeuw @thierrybaudet jOriS DeMmInK https://t.co/v6SLnqgBWM
@Anti4ushooligan @Wonders_Always @Chrissie1106 @hugodejonge Beschermers van pedofielen #Demmink, investeerders van… https://t.co/XvqKyroOLz
@hugodejonge Heeft Joris Demmink de app ook?
Laatste reacties
Monday 8 February, 21:01
J. Doets
Vorige week kwam er weer eens nieuws over de zaak Poch: Deze…
Sunday 24 January, 12:29
stormram
afschieten de vuile varkens
Thursday 24 December, 23:06
Vincent Sorel
Julien. Als de rechters corrupt zijn? En iedereen meewerkt om tegen te…
Tuesday 22 December, 15:23
Julien Sorel
Het beschuldigen van iemand van pedofilie die na meerdere onderzoeken is vrijgesproken…
Thursday 17 December, 07:55
Rik
Kijk de podcast met Lange Frans en Robert van de Luitgaarden. https://www.youtube.com/watch?v=VAJCUJnOM98